Litina

Litina

Dodáváme litinové výrobky od výrobce SAINT-GOBAIN PAM CZ s.r.o.

 

Pro konkrétní cenovou nabídku kontaktujte naše obchodní oddělení.

  • Tvárná litina pro rozvod kanalizace
  • Tvárná litina pro rozvod vody
  • Trubní tvarovky

 

Firma SAINT-GOBAIN PAM, vyrábí litinové výrobky již déle než stopadesát let. Byla první slévárnou na světě, která zavedla proces výroby tvárné litiny v průmyslovém měřítku.

 

Tvárná litina se získává přísadou hořčíku do litiny šedé, materiál si přitom zachovává pevnost šedé litiny a získává pružnost. Tento materiál, který je ideálním kompromisem spojujícím pružnost s pevností, je již dlouhou dobu vyhledáván jako vynikající trubní materiál, zvláště pro výstavbu tlakových potrubí. Jeho vlastnosti jsou výjimečné: pružnost kovu, chování při ohybu, pevnost v tahu, extrémní tuhost a životnost prokazatelně delší než sto let. Tyto význačné mechanické vlastnosti dělají z tvárné litiny materiál vhodný do všech terénů, schopný snášet významná namáhání bez porušení (velké výšky zásypů zeminou, velké pohyblivé zatížení, jiná rizika stavenišť...).

 

Trubky a tvarovky Blutop jsou navrženy tak, aby byly  kompatibilní s plastovými trubkami. V praxi to znamená, že hladké konce trubek z PVC nebo z HDPE, odpovídající platným normám, lze zasunout do hrdel trubek a tvarovek Blutop. Tato kompatibilita umožňuje dosáhnout homogenní konstrukce u sítí vytvořených převážně z plastu. Rovněž je možno využít příslušenství ze zásob. Příslušenství společnosti SAINT-GOBAIN PAM určená pro plastové trubky mohou být montována na trubky Blutop.